Mega Bulut Depolama İncelemesi ve İlerleme 2022

Bu Mega Bulutta Depolama incelemesi ve adım adım 2022’de özellikleri, müşteri desteğini, fiyatlandırmayı, güvenliği ve daha fazlasını inceleyeceğiz. Ayrıca MEGA masaüstü uygulamasını ve genel kullanıcı deneyimini tartışacağız. İster Windows, ister Mac OS, Linux veya her ikisini birden kullanın, MEGA‘yı günlük olarak kullanabilirsiniz. . Bir sistem tepsisi simgesi ve son sayfalarınız için ayarlarla masaüstü uygulamasının kullanımı kolaydır.

Özellikler

Güvenli bulut depolama alanı arıyorsanız, Doğru yer. Mega, mükemmel bir özellik kombinasyonuna sahiptir ve hemen hemen her cihazla uyumludur. Kullanıcıların dosya yüklemesine ve paylaşmasına ve tarihi sürümleri korumasına olanak tanır. Mega, masaüstü uygulaması şeklinde de mevcuttur ve Kamera Yükleme özelliğine sahiptir. Kullanıcılar, büyük dosyaları e-posta ile göndermek için Megabird’ü bile kullanabilirler. Ayrıca bant genişliği kullanımını sınırlayabilir ve dosyalarınızı yalnızca 2 GB’tan büyükse e-posta ile almayı seçebilirsiniz.

Dosya yüklemeye ek olarak, Mega, kullanıcıların dosyalara güvenli bağlantılar oluşturmasına da olanak tanır. Dosyaya erişmek için her bağlantıyla ilişkili bir güvenlik anahtarı kullanabilirler. Bu güvenlik anahtarı, bağlantıya eklenebilir veya ayrı olarak gönderilebilir. Mega‘nın verilerin gizliliğini koruduğu bilindiğinden, bu güvenlik özelliği hassas verilere sahip kullanıcılar için önemlidir. kullanıcılarının kişisel bilgileri. Ancak, İngilizce bilmeyen kişilerin Mega web sitesini kullanması zor olabilir.< /p>

MEGA‘yı ilk kez kullandığınızda, bir tarayıcıyla karşılaşacaksınız- bulut depolama alanınızla çalışmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm araçları özetleyen tabanlı pano. Pano, gezinme kolaylığı için sekmeler halinde düzenlenmiştir. Zamanınızın büyük bir kısmı bulut sürücü klasör yapınızı inceleyerek harcanacaktır. Dosyalar ekranınızın sağ tarafında görünür. Ayrıca MEGA mobil uygulamalar da sunar. MEGA mobil uygulaması iOS ve Android cihazlarda kullanılabilir.

Bunlar için Sınırlı bütçelerle, MEGA‘nın ücretsiz planı, ikincil bulut depolama için harika bir seçimdir. MEGA‘nın ücretsiz sürümü çoğu kullanıcı için yeterlidir, ancak premiumdan yararlanamazsınız Premium planı olmayan özellikler. Bu nedenle Mega, büyük dosyaları depolamayı planlamıyorsanız ücretsiz planını kullanmanızı önerir. Bulut depolamaya kaydolduktan sonra, web arayüzüne ineceksiniz. Boş alan kazanmak için bir masaüstü uygulaması indirme, telefon numarası ekleme ve daha fazlası gibi görevleri gerçekleştirebilirsiniz. Bir yıl boyunca ekstra alanla ödüllendirileceksiniz.

Müşteri desteği

MEGA bulut hizmeti, kullanıcıların gerçek zamanlı olarak dosya ve klasör alışverişinde bulunmalarına olanak tanıdığı için işbirliğini daha kolay ve güvenli hale getirir. Güvenli alışverişe ek olarak, kullanıcılar indirilen dosyalara şifre ekleyebilir. Hizmet, gizliliği sağlamak için uçtan uca şifreleme sunar. Özel müşteri hizmetleri ekibi günün her saatinde hizmetinizdedir. Neyse ki, Mega sorunsuz değil, çünkü şirket korumak için çok sayıda güvenlik önlemi aldı. kullanıcılar.

MEGA bulut depolama masaüstü uygulaması, kullanıcıların dosyaları ve klasörlerin yanı sıra dosya gönderme ve alma. Mobil uygulama, MEGA‘nın temel işlevlerini açıklayarak hizmeti kullanıcı dostu ve erişilebilir hale getirir. Müşteri destek departmanı faydalıdır, ancak istisnai değildir. Ortalama yanıt süresi 24 saattir. MEGA‘nın 2022’de canlı sohbet desteği mi sunacağı yoksa e-posta tabanlı destek sunmaya mı devam edeceği belli değil.

MEGA, güvenlik ve gizlilik özellikleriyle tanınır. Bu, şifrenizi unutsanız bile bilgisayar korsanlarının MEGA hesabınızdaki verilere erişemeyeceği anlamına gelir. Ek olarak, MEGA, fu’da daha fazla özellik ve şifreleme sunacakbir komut satırı arayüzü dahil. MEGA, üstün güvenlik ve gizlilik özellikleri sunmanın yanı sıra hem ileri düzey hem de yeni başlayan kullanıcılar için tasarlanmıştır. Bugün piyasadaki en güvenli bulut depolama hizmetlerinden biridir ve değerli bilgilerini korumak isteyen işletmeler ve bireyler için en iyi seçimdir.

MEGA müşterilerinin seveceği dosya sürümü oluşturmadır. MEGA ile kullanıcılar, yüklenen dosyaların hangi sürümlerinin daha önce değiştirildiğini görebilir ve gerekirse önceki sürümleri geri yükleyebilir. . Bu özellik özellikle fidye yazılımı kurbanları için faydalıdır. Mega ayrıca, kullanıcıların büyük dosyaları e-posta üzerinden gönderip almalarını sağlayan bir Mozilla Thunderbird uzantısına sahiptir. Ancak, henüz Mac OS veya Windows için mevcut değildir. Ayrıca, üçüncü taraf uygulamalarla entegre olmaz.

Fiyatlandırma

Mega‘nın bugünkü düşük fiyatı, yalnızca birkaç fotoğrafınız veya dosyanız varsa ücretsiz bir hesap iyi bir fikir olabilir. Ücretsiz hesaplar, kullanıcıların bir yıla kadar günde 50 GB’a kadar yükleme ve indirme yapmasına izin verir, ancak bu miktarın çok sınırlı olabileceğini göreceksiniz. Çok fazla veriye sahip olsanız bile, Mega yapmak için yeterince hızlı dolmasını bekleyemezsiniz. a> buna değer.

Güvenlik konusunda endişeleriniz varsa, Mega‘nın güvenli bir yerleşik sohbet ve Chrome ve Firefox için uzantılar da dahil olmak üzere sunacak çok şey var. Ayrıca, diğer Mega kullanıcıları ile güvenli bir sohbet özelliği ve ayrıca bir e-posta eklentisi sunar. Thunderbird. Kullanıcılar, güvenli bir sohbet özelliği de dahil olmak üzere, büyük dosyaları birbirleriyle ve başkalarıyla güvenli bir şekilde değiş tokuş edebilir. Kişisel dosyalarınızı ve şirketin gizliliğini ve güvenliğini depolamak ve paylaşmak için Mega kullanıyorsanız bu özellikler çok önemlidir. önlemler etkileyici.

Mega verileriniz için güçlü güvenlik ayarları ve şifreleme sunar . Temel hizmet için aylık yaklaşık 30 ABD dolarına mal olsa da, MEGA ücretsiz bir 50 GB hesap sunar, ancak özellikler sınırlıdır. Şirket ayrıca fiyatlarını rekabetçi tutmak için fiyatlandırmasını, depolama sınırlarını ve abonelik katmanlarını güncellemeye devam ediyor. Sonuç olarak, herhangi bir plan yapmadan önce biraz alışveriş yapmak iyi bir fikirdir. Şirketlerin birkaç yıl sonra abonelik katmanlarını değiştirmesi alışılmadık bir durum değil.

Güvenlik açısından, MEGA, en iyi bulut depolama sağlayıcıları arasındadır. Tüm bulut depolama sağlayıcıları, dosyaları hacklemeyi zorlaştıran uçtan uca şifreleme sunar. Bu, işbirliğini zor bir görev haline getirir ve Mega‘nın 20 GB depolama alanı sunan ücretsiz planını dikkate almaya değer. depolamak. Bununla birlikte, ücretsiz plan, ekstra ödeme yapmanız gerekebilecek bazı küçük özelliklerden yoksundur, ancak depolama alanı çoğu kullanıcı için bol ve yeterlidir.

Güvenlik

MEGA, sıfır bilgi şifrelemesi üzerinde çalışan güvenli bir bulut depolama hizmetidir. Bu, şifrenizin başka kimse tarafından görülemeyeceği ve hacklenemeyeceği anlamına gelir. Bu aynı zamanda verilerinize hileli erişim olasılığını azaltmaya da yardımcı olur. Şifreniz kurtarılamaz olduğundan, Mega‘yı yedeksiz kullanmamalısınız. Kurtarma anahtarınızı güvenli bir yerde saklamak iyi bir fikirdir. Ayrıca Mega, bulut hesabınızı yönetmenize olanak tanıyan mobil Uygulamalar sunar. Web arayüzünün tüm işlevlerine hareket halindeyken de erişebilirsiniz.

MEGA, bir hesaba kaydolmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var. Uçtan uca şifreleme, özellikle İnternet’in siber saldırılara eğilimli olduğu bu gün ve çağda önemli bir özelliktir. Bazı kullanıcıların bildirdiği güvenlik kusurlarına rağmen, MEGA, cömert bir ücretsiz hesap ve sağlam şifreleme sunar. Bu dikkate alınması gereken önemli bir faktördür, çünkü verilerinizin güvenliği konusunda endişeleriniz varsa kaydolmaya değmez.

Mega bulut hizmeti, işbirliği için mükemmel bir seçenektir. Gerçek zamanlı dosya paylaşımı sayesinde dosya paylaşımı daha kolay ve daha güvenli. Sens alışverişi bile yapabilirsinhassas belgeler de dahil olmak üzere ortak çalışanlarla ilgili bilgiler. Tüm dosyalar şifrelenir, böylece başka hiç kimse konuşmalarınızı engelleyemez. Ayrıca, Mega kullanıcıları indirilebilir dosyalarına bir şifre eklemeyi seçebilir. Şirket, günün her saati hizmet veren mükemmel bir müşteri hizmetleri ekibine sahiptir. Bu şekilde, herhangi bir güvenlik sorunu hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak.

MEGA< /a> hizmeti, 2013 yılında Yeni Zelanda’da, sonunda şirketi kapatan Kim Dotcom tarafından kuruldu. Ancak şirket o zamandan beri dünya çapında 166 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı ile dünyanın en büyük bulut depolama hizmetlerinden biri haline geldi. Hizmet, güvenliğe ek olarak, bu gün ve çağda gerekli olan sıfır bilgi şifrelemesi de sunar. MEGA‘nın güvenlik özelliklerinin verilerinizi güvende tutup tutmayacağını düşünmeye değer.

Kullanımı kolay

Bulut tabanlı depolamanın popülerliğine rağmen, Mega Bulut Depolama çok popüler, kullanım kolaylığı. Sistem uçtan uca şifrelemeye dayalıdır, yani şirket onunla sakladığınız hiçbir veriyi okuyamaz. Aynı şifreleme, üçüncü tarafların verilerinize erişmesini de engeller. Parolanızı unutursanız, onu da kurtaramazsınız. Ancak, Mega, günün her saati ulaşabileceğiniz iyi bir müşteri hizmetleri departmanına sahiptir.

< p>Kim Dotcom’un tartışmalı hamlesi hakkında söylentiler olsa da, onları ciddiye almamalısınız. Neyse ki, MEGA her şeyin üstündedir ve güçlü şifreleme ile bol miktarda ücretsiz bulut depolama alanı sunar. MEGA, her büyüklükteki işletme için mükemmel bir seçim olduğu için gelecekte de gelişmeye devam edecektir. . Ücretsiz plan, sınırlı özelliklere değer. Ancak, en gelişmiş özellikleri arıyorsanız, ücretli planlar size göre değil.

MEGA, tarayıcı arayüzü aracılığıyladır. Bu arayüz, gezinme kolaylığı için bir dizi sekmeye sahiptir. Sonunda, muhtemelen zamanınızın çoğunu, bulut depolamanızın klasör yapısını görebileceğiniz “bulut sürücüsü” sekmesinde geçireceksiniz. Bunu yaptıktan sonra, dosyalarınızı ekranınızın sağ tarafında kolayca görüntüleyebilirsiniz. Bu, MEGA Cloud Storage’ı tüm beceri seviyelerindeki kullanıcılar için mükemmel bir seçim haline getirir.

Bir diğer önemli özellik, hesabınıza bir komut satırı arayüzü ile erişmenizi sağlayan MEGAcmd’dir. Komut satırı arabirimi, programlanmış yedeklemeler ve yüklemeler ayarlamanıza olanak tanır; bu, özellikle fidye yazılımının kurbanıysanız yardımcı olur. Bir başka kullanışlı özellik de, büyük dosyaları e-posta yoluyla göndermenizi sağlayan MEGAbird e-posta istemcisi uzantısıdır. MEGAcloud sisteminin karmaşıklığına rağmen, kullanıcıların herhangi bir teknik sorunla karşılaşması olası değildir.