Yeni Başlayanlar İçin Mega Bulut Depolama Eğitimi

Mega satın almaya karar vermeden önce Bulut depolama, bu hızlı öğreticiyi okuyun. Dosyaları indirme, dosya yükleme ve dosyaları paylaşmak için bir bağlantı oluşturma adımlarında size yol gösterecektir. Ayrıca yüklediğiniz dosyaları yeniden adlandırabilir ve dosya boyutu ve adının bir önizlemesini ekleyebilirsiniz. Ardından, MEGA web sitesinden yeni bulut depolama sürücünüze erişmeniz yeterlidir. Daha sonra dosyaları paylaşmaya başlayabilir ve hatta yeni satın aldığınız depolama alanına istediğiniz zaman, istediğiniz yerden erişebilirsiniz!

Kullanımı kolay

Mega Bulut depolama, arayüzü kafa karıştırıcı bulabilirsiniz. Ancak endişelenmeyin, yeni başlayanlar için basit bir Mega Bulut depolama eğitimi var. Hizmeti nasıl kullanacağınızı ve dosyalarınızı başkalarıyla nasıl paylaşacağınızı öğreneceksiniz. İster kişisel ister ticari bir proje üzerinde çalışıyor olun, MEGA‘nın bulutunu kullanabilirsiniz. Dosyaları depolamak ve paylaşmak için depolama. Ayrıca hizmet ücretsizdir ve kullanımı kolaydır.

Hesabınızı oluşturduktan sonra Mega. Ayrıca bant genişliğini sınırlayabilir ve belirli bir yaşa ulaştıklarında eski dosyaları otomatik olarak silebilirsiniz. Web uygulaması, dosyaları paylaşmayı kolaylaştırır. Dosyalarınızı herhangi biriyle paylaşmadan önce, yeni başlayanlar için Mega Bulut depolama eğiticisini okumak iyi bir fikirdir. Dosyalarınızı yanlışlıkla paylaşmadığınızdan emin olun. Dosyaları arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.

MEGA, önce ücretsiz bir hesap açmanız gerekir. Bu size ücretsiz olarak 20 GB bulut depolama alanı sağlayacaktır. Depolama alanınızı yönetmek için web arayüzünü, masaüstü uygulamalarını ve mobil uygulamaları kullanabilirsiniz. Kaydolduktan sonra, kontrol panelinden dosyalarınıza ve klasörlerinize erişebileceksiniz. Ayrıca sol taraftaki menüde bulunan MEGAchat’te kişilerinize erişebilirsiniz.

Yeni başlayanlar için harika bir hizmet olsa da, boyutu beş TB’a kadar olan dosyaları yükleyebileceğinizi bilmelisiniz. Mega ayrıca bir hesapta birden fazla kullanıcıya izin verme yeteneğine de sahiptir. Ana rekabeti GB başına fiyatla geliyor. Bu nedenle, MEGA PRO hesabınızda yırtık müzik veya tartışmalı materyal saklamamalısınız. MEGA PRO hesaplarının en popüler özelliği, verileri yedekleme yeteneğidir.

Güvenli

Aşağıdakiler için bir Mega Bulut depolama eğitimi arıyorsanız, yeni başlayanlar, başka yere bakmayın. Hizmetin birçok kullanışlı özelliği vardır ve kullanımı kolaydır. Temiz arayüzü, dosyalarınızı diğer kullanıcılarla paylaşmanızı kolaylaştırır ve işbirliğini dakikalar içinde kurabilirsiniz. Diğer bulut depolama hizmetleriyle aynı özellikleri sunmasa da, Mega, fiyat ve güvenlik konusundaki rekabetinin bir kısmını geride bıraktı. Mega‘yı kullanmaya başlamak için bir hesap açın. Adınızı ve e-posta adresinizi girmeniz ve bir şifre oluşturmanız istenecektir.

Mega‘nın şifreleme sistemi uçtan ucadır, yani diğer kullanıcılar verilerinizi okuyamaz veya yazamaz. Parolanızı unutursanız, Mega parolanızı kurtarmaz. Dosyalarınıza başka bir bilgisayardan erişmeniz gerekiyorsa, özel anahtarınızı Mega‘dan indirebilir ve güvenli bir şifre yöneticisinde. Ancak Mega, dosyalarınızı arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmanızı da kolaylaştırır – ancak aşağıdakileri uyguladığınızdan emin olun. prosedürleri dikkatli bir şekilde paylaşın!

Bulut depolamanın en önemli özelliklerinden biri sürüm oluşturmadır. MEGA, varsayılan olarak sürüm oluşturmayı açtı. Bu özellik, gerektiğinde erişebilmeniz için dosyalarınızın yedeklerini tutmanıza olanak tanır. Şu anda kullanmakta olduğunuzdan daha eski dosyaları da geri yükleyebilirsiniz. MEGA‘nın dosya aktarım merkezi, aktarımları izlemenize ve planlamanıza olanak tanır. Ayrıca dosyalarınız için güvenli bir bulut depolama alanı sunar. Ancak, MEGA‘nın kopyalanmış dosyaları depolamak için uygun olmadığını unutmamalısınız.müzik veya diğer tartışmalı materyaller.

Hızlı

Henüz Mega Bulut depolama hizmeti, nasıl çalıştığını merak ediyor olabilirsiniz. Sunabileceği ilginç gerçekleri merak ediyor olabilirsiniz. Sonuçta AWS, GOOGLE ve MICROSOFT gibi zorlu rakipleri var. Mega‘nın nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olmak için ana özelliklere ve avantajlara göz atacağız Mega Bulut depolama alanı. Yeni başlayanlar için Mega Bulut depolama eğitimi için okumaya devam edin.

Önce, < a href="https://mega.nz/aff=YXwa-5w8KzE" target="_blank">Mega Bulut depolama, önde gelen bulut depolama sağlayıcılarının çoğunun aksine ücretsiz bir katman sunar. Güçlü güvenlik önlemlerine ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir, ancak büyük bulut depolama sağlayıcılarının sunduğu bazı özellikler eksiktir. Örneğin, birleşik bir mesajlaşma sistemi veya uygulama paketinden yoksundur, ancak Mega, rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılır ve çok uygundur. Kullanıcı dostu. Ancak, diğer bulut depolama hizmetlerinin kullanıcı arayüzü esnekliğine sahip değildir, ancak yine de fiyat ve güvenlik açısından bu sağlayıcıları geride bırakabilir.

Mega, temiz arayüzüdür. Ücretsiz planın gelişmiş özellikleri yoktur, ancak yine de kullanıcıların dosya paylaşımı için ihtiyaç duyacakları temel işlevlerin çoğunu sağlar. Ayrıca, Mega‘nın dosya paylaşım seçenekleri, Dropbox ve Google Drive’ınkilerle hemen hemen aynıdır. Ancak, ikincisinin Mega kullanıcılarının uğraşması gereken bazı sınırlamaları vardır. Bu nedenle, bir karar vermeden önce Mega‘nın neler sunduğunu ve nasıl çalıştığını anlamak önemlidir.

MEGA‘yı seçtikten sonra hesabınızda oturum açın. Ardından, MEGA bulut web sitesine gidin ve “Cloud Drive” düğmesini tıklayın. MEGA arayüzüne bir dosya sürükleyin. Eklendikten sonra dosyayı yüklemek için adımları izleyin. Dosyanın yüklenmesi tamamlandığında bir e-posta bildirimi alacaksınız. Dosyalarınızı yükledikten sonra, bulut depolamanızın içeriğini görüntüleyebilirsiniz.

Yükleme ve indirme hızlarını sınırlamak kolaydır

Mega Bulut depolama, Ayarlar menüsünden indirme ve yükleme hız limitlerinizi ayarlayabilirsiniz. Bu, kullanımınızı sınırlamanıza ve izin verilenden daha fazla veri indirmediğinizden emin olmanıza olanak tanır. Mega, 50 GB ücretsiz depolama alanı sunar ve hizmetin yükleme ve indirme hızı sınırları, geliştirici Bant genişliği sınırlarınızı aşabileceğinizden endişe ediyorsanız, bir VPN yükleyebilir veya yönlendiricinizi yeniden başlatabilirsiniz.

Başka birçok bulut depolama sağlayıcısı olmasına rağmen, Mega en güvenli seçeneklerden birine sahiptir. Tüm planları, dosyaların deşifre edilmesini zorlaştıran ve yalnızca iki tarafın bunlara erişimi olan uçtan uca şifreleme ile gelir. Mega ayrıca istemci tarafı şifreleme kullanır; bu, dosyalara yalnızca sizin ve servis sağlayıcının erişebileceği anlamına gelir . Bu güvenlik özelliğinin artıları olsa da, bazı kullanıcılar yavaş yükleme ve indirme hızları bildirdiler.

Ücretsiz bir plan isteyen ancak ücretli bir plana bağlı kalmak istemeyenler için MEGA, iki kat alan sunan birkaç ücretsiz plana sahiptir. Premium planlar, daha iyi güvenlik ve sınırsız alan gibi daha fazla özellik sunar, ancak bunlar büyük dosyalar için önerilmez. Ayrıca, Mega bulut depolama, müşteri desteği sunmaz. Kaydolmak için kayıt olmanız gerekir. Bundan sonra, web arayüzüne ineceksiniz. Tercih ettiğiniz renk temasını seçebilirsiniz. Karanlık tema, uzman kullanıcılar için en iyisidir.

Mega< kullanan ücretsiz kullanıcılarla ilgili bir çekicilik var. /a> araçlar. Program, Mega‘da indirme sınırlarını atlayacak şekilde tasarlanmış olsa da, birkaç tuzak vardı. Alternatiflerin çoğu kötü amaçlı yazılım içerir ve Mega‘da indirme sınırını atlamanın bir yolu yoktur. Bu onları güvenilmez ve güvensiz yapar. Başka bir seçenek düşünmek isteyebilirsiniz. Sadece güvenli ve yasal olduğundan emin olun. otAksi takdirde, çok büyük dosyaları indirerek zamanınızı boşa harcamış olursunuz.

Fiyat

Konu bulut depolama olduğunda, Mega, bütçeniz kısıtlıysa iyi bir seçenektir. GB başına fiyat, ana rekabet alanlarından biridir ve bir hizmet ararken akılda tutulması gereken bir şeydir. Ancak, kaydolmadan önce ayrıntılı yazıları okuduğunuzdan emin olun – bir karar vermeden önce bilmek isteyebileceğiniz bazı ilginç gerçekler var. Mega, 19 Ocak 2013’te başlatılan nispeten yeni bir hizmettir.

Mega‘nın en büyük avantajlarından biri gizliliği ve güvenliğidir. Kullanıcılar özel anahtarlarını indirebilir ve bunları şifreli USB belleklerde, parola yöneticilerinde veya güvenli bir yerde saklanan bir kağıt parçasında saklayabilir. Elbette bu anahtarları sonsuza kadar kaybedebilirsiniz, bu nedenle kişisel bilgilerinizi koruduğunuzdan emin olun. Mega‘nın ayrıca her bütçeye uygun birkaç farklı planı vardır, böylece çeşitli fiyatları kolayca karşılaştırabilirsiniz. kaydolmadan önce seçenekler.